Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2017 » Серпень » 29 » Інформаційний вісник №2 (2014р)
16:19
Інформаційний вісник №2 (2014р)

Передача навчальних годин іншому вчителю

 

Чи повинен учитель початкових класів писати заяву про пере­дачу навчальних годин, наприклад, з фізичної культури, іншо­му вчителю?

Відповідно до статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 № 651-ХІУ педагогічне навантаження вчите­ля загальноосвітнього навчального закладу становить 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку.

Педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього на­вчального закладу обсягом менше тарифної ставки встановлюють лише за його згодою. У такому разі вчителю необхідно написати письмову заяву.

Пунктом 74 Інструкції № 102 передбачено, що учителям почат­кових класів, яким з незалежних від них причин не може бути забез­печене повне тижневе навантаження, заробітна плата виплачуєть­ся в розмірі не нижче місячної ставки, якщо:

  • у 2-4-х класах уроки образотворчого мистецтва, музики та співів, фізкультури передані спеціалістам;
  • у 1-х класах вчителі за станом здоров'я та з інших причин не можуть вести уроки фізкультури і співів;
  • у 1-4-х класах шкіл з поглибленим вивченням іноземної мови, в сільських початкових школах, коли вчителі вна­слідок своєї підготовки не можуть вести уроки іноземної та інших мов.

У всіх цих випадках звільнення вчителя від проведення за­нять та виплата заробітної плати в розмірі не нижче місячної став­ки з обов'язковим довантаженням до встановленої норми годин оформляється наказом директора загальноосвітнього навчального закладу із зазначенням причин та підстав звільнення від занять і ро­біт, якими довантажується вчитель.

Письмові заяви вчителів початкових класів про передачу годин (іноземна мова, фізична культура, природознавство тощо) жодним нормативним документом не передбачено.

 

Тривалість робочого часу вчителя на тиждень

 

Якими нормативно-правовими документами визначено тривалість робочого часу вчителя на тиждень?

Статтею 50 Кодексу Законів про працю України від 10.12.1971 № 322-УІІІ (КЗпП) визначено, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. При цьому для окремих категорій працівників законодавством установ­лено скорочену тривалість робочого часу (ст. 51 КЗпП). До таких категорій працівників належать, зокрема, педагогічні працівники.

  • час — це час, протягом якого працівник відповідно до правил внутрішнього розпорядку та умов трудового договору повинен виконувати свої трудові обов'язки.

Скорочена тривалість робочого часу означає, що час, протягом якого працівник повинен виконувати трудові обов'язки, скорочується, однак працівник має право на оплату праці в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

  • для педагогічних працівників нормативно-правовими документами не визначена конкретна тривалість робочого часу на тиждень. Основу їхнього робочого часу становить педагогічне навантаження. Тобто тривалість робочого дня вчителя визначається його педагогічним навантаженням і розкладом занять.

Тривалість уроків і перерв встановлюють відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 № 778 та Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63.

  • з пунктом 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102, ставки заробітної плати педагогічних працівників встановлюються, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин).

Скорочення тривалості уроку не є підставою для зменшення й норми часу, передбаченого на вивчення навчального предмета, і не є підставою для зменшення норми часу для оплати. Збільшення кількості уроків у зв'язку із зменшенням їх тривалості не означає збіль­шення навчального навантаження, встановленого під час тарифікації.

Методичний день

 

Чи має право вчитель загальноосвітнього навчального закладу на методичний день?

 

Жодним нормативно-правовим документом у галузі освіти не передбачено методичний день учителя. Такий день може бути на­даний вчителю відповідно до колективного договору. Метою надан­ня методичного дня є створення необхідних умов для підвищення педагогічної майстерності, удосконалення методичної підготовки вчителя.

Упродовж методичного дня вчитель:

  • вивчає законодавчі акти і нормативні документи в галузі освіти;
  • розробляє тематичне планування;
  • вивчає перспективний педагогічний досвід;
  • знайомиться з новинками науково-педагогічної літератури;
  • розробляє методичні матеріали зі свого навчального пред­мета, матеріали позакласної роботи тощо;
  • відвідує бібліотеку;
  • здійснює заміну тимчасово відсутніх учителів;
  • бере участь у засіданнях педагогічної ради, методичних об'єднань, нарадах, семінарах тощо.
    Методичний день не є для вчителя додатковим вихідним днем.

 

 

Надання педагогу відпустки під час навчального періоду

 

Чи має право директор загальноосвітнього навчального закладу під час навчального року надати педагогу відпустку терміном один чи два дні за рахунок щорічної основної відпустки? Чи таку відпустку можна надавати лише для санаторно-курортного лікування?

 

  • до статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР керівним, педагогічним, науковим, науково-педагогічним працівникам, спеціалістам навчальних закладів
    щорічні відпустки повної тривалості у перший та наступні робочі роки надаються у період літніх канікул незалежно від часу прийнят­тя їх на роботу.

Порядок надання відпусток педагогічним працівникам врегульований постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним науково-педагогічним пра­цівникам та науковим працівникам» від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку керівним, педагогічним, на­уковим і науково-педагогічним працівникам навчальних закладів та навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів у разі необхідності санаторно-курортного лікування що­річна основна відпустка або її частина може надаватися протягом навчального року, якщо це передбачено колективним договором.

У колективному договорі можуть бути конкретизовані окре­мі положення щодо надання такої відпустки. За умови передбачен­ня в ньому положення щодо обов'язковості її надання адміністрація зобов'язана забезпечити виконання цієї домовленості сторін колек­тивного договору.

Якщо ж у колективному договорі зазначено, що відпустка у зв'язку з санаторно-курортним лікуванням або у зв'язку з іншими обставинами може надаватися, то питання її надання в конкретному випадку вирішується за погодженням керівника навчального за­кладу та працівника залежно від обставин, що склалися в навчаль­ному закладі.

Варвинська районна організація

Профспілки працівників освіти і науки України

 

 

Переглядів: 7 | Додав: papavarva | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Календар
«  Серпень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Погода у Варві
Друзі сайту

Название сайта


Название сайта


Название сайта


Название сайта
Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz